78'den 86'ya Haberleri

  Kapat

İzmir Toplantısı


İzmir Toplantısı
 

Sevgili arkadaşlarımız;

1978den 1986ya sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğimizin ısınma turlarından İzmir Etabını 09.11.2013 günü 18.00-23.00 saatleri arasında gerçekleştirdik. Dernek yönetimi, bu gibi toplantılara gerçek manada değer verdiğinden, eksiksiz katıldı. Katılım son derece iyiydi ve “hah, bu iş olacak” dedirten nitelikteydi. Umarız bundan sonraki etaplarımız da bu şekilde gerçekleşir.

İzmir buluşmasına katılan tüm arkadaşlarımıza ve gelemeyen tüm isteklilere içten teşekkürlerimizi bildirmeyi bir borç biliriz. Bu buluşmayı mesaisinden ve kendi özel hayatından feragat ederek en iyi şekilde organize eden sevgili Hakan ELGİNÖZ’e ayrıca teşekkürlerimizi huzurunuzda bildirmekten onur duyarız. Bunun yanında sevgili arkadaşımızın, “İzmir İli İrtibat Sorumlusu” olduğunu da belirtmek isteriz. Kendisinin varlığı hem sizler hem de derneğin tüzel kişiliği adına son derece faydalı ve sürükleyicidir.

Birçok kişi yıllardır göremediği arkadaşlarını burada gördü. Bu tip yeniden tanışmalar oldukça fazlaydı. Buna katılımın tatmin edici seviyede olması bir nedense, diğer bir neden de komşu şehirlerden koşarak gelen istekli arkadaşlarımızın varlığıydı. İzmir’e giderken üye sayımız 83 idi. Gecenin sonunda bu sayı 110 oldu. Üye olan arkadaşlarımızın varlığı, derneğin gücünü daha da artırırken, üye olmak için sırada bekleyenlerin çokluğuna da işaret etti.

Sırada bekleyen çoğunluğa sesleniyoruz: “haydi artık, durmayın, katılın bir an önce. Arzuladığımız güç seviyesine hızla ulaşalım ve yapmak istediklerimiz sırayla gerçekleşsin.” Sevgili arkadaşlarımızın mazeretleri geride bırakıp, derneğe üye olmalarını ve gücümüze güç katmalarını gerçekten çok arzuluyoruz.

Derneğin amacını soran arkadaşlarımız var. Olsun, sorsunlar. Ancak hemen hatırlatalım: derneğimizin ismi “1978den 1986ya sosyal yardımlaşma ve dayanışma derneğidir.” Dikkat ederseniz amacı adında ayan beyan bellidir. Belli bir güce ulaşana kadar adı ve maksadı budur. Belli bir güce ulaştıktan sonra, gelişen ve değişen süreçler ile ihtiyaçlar değerlendirilerek yeniden yapılanmaya gidilebilir. Bunun için de tüzük genel kurulu yapılır. Derneğin amaçlarını da kapsayan mevcut tüzük, mülki makamca onaylanmış olup, derneğin kurulmasında sakınca görülmemiştir. O yüzden bazı şüpheleri veya şerhleri olan sevgili arkadaşlarımız, tüzüğü yeniden okurlarsa kafalarındaki soru işaretlerinin gittiğini göreceklerdir. Genelde şerh ve şüpheler “siyaset” konusunda toplanıyor. Değil arkadaşlar, burası dernektir. Siyasi emeller, siyasi partilerin çatısı altında giderilir.

Dernek, bu tip faaliyetlerine ara vermeksizin devam etme azim ve kararındadır. 2014 yılı Mayıs ayında İstanbul’da bir buluşmamız olacak. Derneğin hem denetleme kurul başkanı olan ve hem de “kendinden müteharrik gönüllü neferi” olan sevgili Fahrettin ÖNDER, hepimize çok güzel bir faaliyet sunacak. Şimdiden iple çekiyor ve kaçırmayın diyoruz. Zaten kendisi 2014 Nisan ayından itibaren gerekli paylaşımları dernek yönetim kurulu ile yapacak olup, kendisine yardımcı olacak kişi veya kişiler de Ankara’dan yanına ulaşacaktır.

Bu bağlamda, merkezi olan yerlerde, içinde sportif (ok, bowling…), sosyal (aileli yemek, piknik, kahvaltı…), yöreyi tanıtıcı ve kültürel geziler, sanatsal (tiyatro, konser…) aktivitelerin de olduğu birçok faaliyeti şimdiden gündemimize aldık ve bunları en uygun zamanlarda gerçekleştirmek istiyoruz.

İşte VARAN 1: 21.12.2013 tarihinde, Ankara’da aileli bir yemek planlıyoruz. Dernek genel merkezi her hafta sonu cumartesi günleri açıktır. Açık olacağı saatler 10.00-19.00 arası olup yaz-kış ve gereklilik durumuna bağlı olarak bu süre daha ileri saatlere çekilebilir. Oraya geldiğinizde karşınızda dernek yönetim kurulundan birilerini bulacağınızdan daha rahat iletişim içinde olunacaktır. Tüm arkadaşlarımızın gelmesini bekliyor ve bundan onur duyacağımızı beyan ediyoruz.

Saygılarımızla.

 

Fotoğraflar               Haber Arşivi

 

                     

 

 


Bu haber 09.11.2013 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 921 defa incelenmiştir.
Facebook  Twitter  Google  Google       

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları 1978'den 1986'ya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne aittir.