78'den 86'ya Haberleri

  Kapat

Şehit Anne ve Babası


Şehit Anne ve Babası

Sevgili Arkadaşlar,

Bugün ,dernek temsilcileri olarak , cebeci şehitliğine yaptığımız ziyaret sırasında yaşadığımız ilginç ve bir o kadar da duygulu tesadüften bahsetmek istiyorum.

18 Mart 2014 günü saat 13:30 da , daha önce sözleştiğimiz gibi, temsilci arkadaşlar bir araya gelip cebeci şehitliğine hareket ettik. Şehitliğe varıp, girişte tüm şehitlerimize saygılarımızı sunduktan sonra, şehit arkadaşlarımız Murat ERDEVECİ ve Alaattin SARAÇYAKUPOĞLU'nun kabirleri başına gittik. Etrafta çok sayıda şehit yakını , ailesi ve okullardan gelen öğrenciler vardı. 

Önce Arkadaşlarımızın kabirlerine , tüm devre arkadaşlarımız adına, getirdiğimiz karanfilleri bırakarak dua ettik. Kabirlerine su verdik. O sırada EDOK'tan gelen arkadaşların da katılımıyla diğer şehitlerimizin de kabirlerine sembolik olarak karanfiller bıraktık. Hüzünlü anıları tazeleyip , diğer şehit yakınları ile de ayak üstü sohbetten sonra dönme vakti gelmişti artık. 

Şehitliğin çıkışında, Jandarma Genel Komutanlığına ait bir araç içeri girdi. İçerisinde şehit yakını olduğu belli olan bir amca ve teyze vardı, onların inmesini bekledik. Kendilerine baş sağlığı dilemek ve aynı zamanda kısa da olsa sohbet etmek istemiştik. Arabadan inince , yaklaşıp şehitlerle olan yakınlıklarını sorduk. Şehit anne ve babası olduklarını söylediler. Biz de baş sağlığı dileklerimizi ve şehit oğulları için dualarımızı ilettik kendilerine. O sırada oğullarının adını sorduğumuzda aldığımız cevap, hem çok şaşırtıcı hem de bir o kadar hüzünlü idi. 

Baş sağlığı dileyebilmek için arabadan inmelerini beklediğimiz teyze ve amca, Sevgili şehit kardeşimiz Alaattin SARAÇYAKUPOĞLU'nun anne ve babasıydı. Hepimiz hüzün ve sevinçle karışık bir şaşkınlık içerisindeydik. Bizim de anne babamız olan , sevgili Alaattin'in anne ve babasının ellerinden öpüp sarıldık birbirimize. Onlar oğullarını görmüş gibiydiler, biz ise sevinçli, hüzünlü ve bir o kadar da şaşkın , anne ve babalarımızı görmüş gibi olduk. Ayak üstü kısa bir sohbet ve duygulu anlardan sonra hep beraber resim çektirdik. Adres ve telefonlarını aldıktan sonra vedalaştık. Onlar oğullarına gitmişti, biz ise hüzünlü ve duygu dolu anların ardından arabaya binip derneğe döndük. Hala o duygulu anların etkisindeyiz...

Artık Alaattin'in annesi ve babasını yalnız bırakmayacağız, tıpkı diğer şehit arkadaşlarımızın da ailelerini yalnız bırakmayacağımız gibi.

Tüm şehitlerimiz huzur içerisinde uyusunlar, mekanları cennet olsun...

 

 

Fotoğraflar               Haber Arşivi

 

                     Bu haber 18.03.2014 tarihinde yayına alınmış ve bugüne kadar 1286 defa incelenmiştir.
Facebook  Twitter  Google  Google       

İşbu sitede yer alan tüm yazılı ve görsel materyal, 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası kapsamında sanat eseri niteliğinde olup kopyalanamaz ve kullanılamaz.
Bu sitenin mali ve manevi hakları 1978'den 1986'ya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'ne aittir.